Logo
Wydrukuj tę stronę
Women Big Women Women Big Women

Bosari z kolekcją Women Big Women. Dla kobiety i kobiecie Wyróżniony

Pomyślała o kobiecie, która od wieków z dumą przeciera transgraniczne szlaki. I już wiedziała, komu zadedykuje swoje projekty. Inspiracją do powstawania marki Bosari stała się kobieta w całej swojej okazałości. Subtelna i odważna. Idealna.

Przestawiamy kolekcję Women Big Women, będącej wyrazem połączenia pasji projektantki i wydobycia z osobliwości kobiety wszystkiego, co najpiękniejsze i godne podziwu. Miała przyjemność przebywać wśród kobiet w różnych krajach Europy. Podziwiała francuski szyk, zaskakiwała się swobodnym podejściem do elegancji Belgijek.

Po latach wróciła tu, gdzie zostawiła serce, nabierając przekonania, że Polki coraz świadomiej podchodzą do mody. Aleksandra Barswani, bo o niej mowa, to młoda projektantka, która postanowiła zainwestować swoje bogate doświadczenia i zamiłowanie do twórczości w stworzenie marki Bosari. Autorka projektów świadomie i konsekwentnie podchodzi do swojej pracy. Na pytanie, skąd wziął się pomysł na markę i w jaki sposób chce zaskoczyć klientki, opowiedziała, że wszystko ma swój początek i koniec w kobiecie.

Dostrzegła, że pomimo różnić kulturowych, czy doświadczeń historycznych, kobiety od wieków spotykają się w jednym miejscu, stając się bohaterkami życia codziennego. Od zawsze wiedziała, że zawodowo zwiąże się z modą, a pochlebne opinie jej pierwszych projektów utwierdziły ją w przekonaniu, że właśnie teraz przyszedł czas na realizację marzeń. Że chce stać się kobietą, którą sama się inspiruje, i właśnie dla niej tworzyć indywidualne projekty ubrań, łączące styl i komfort, wizerunkowo przeplatające się z ponadczasową ekstrawagancją.

Lookbook

Europejki, choć tak różne powierzchownie, cechują się nowoczesnym podejściem do życia, cenią niezależność, są śmiałe, bardzo ambitne, aktywne i uparcie walczą o swój kawałek świata. Projektantka pomyślała o tych wszystkich pięknych wewnętrznie kobietach, które w przeszłości, często w niesprzyjających okolicznościach, na przekór obyczajowości, konwenansom uparcie szły pod prąd. Wiedziały do czego dążą, zachowując swoją tożsamość, wykraczały poza schematy i przy okazji czyniąc wiele dobrego, zapisały się na kartach historii. Ta myśl stała się bodźcem do powstania Bosari, której pierwsza kolekcja Women Big Women jest właśnie prezentem dla kobiety. Nowoczesnej, śmiałej, nieuznającej kompromisów w modzie, jak i życiu. Wszystkie projekty nie tylko odzwierciedlają niepowtarzalne pierwiastki kobiece, ale również są nazwane na cześć kobiet, które stały się ikonami, symbolami mentalnego piękna, niezależności i odwagi.

Projektantka świadomie wybrała 10 postaci, których dokonania do dziś są wzorem do naśladowania, nie tylko w kwestii mody, ale i życiu. Inspiracją dla każdego projektu stały się bohaterki, wielkie kobiety, które wybijając się ponad przeciętność, zmieniły bieg historii. Wystarczy pomyśleć o pięknej księżnej Dianie, której klasa i dobroć zdobyły międzynarodową sławę. Albo o silnej i niezależnej Margaret Teacher, czy ambitnej Walentinie Tierieszkowej. Tej ostatniej rodzina wybrała karierę szwaczki, a jej zamarzyło się zostać pierwszą kobietą w kosmosie.

Dziś również matki, żony, przyjaciółki, małymi i dużymi gestami przyczyniają do zmian w światowych tendencjach. To dla nich przygotowana została kolekcja Women Big Women. Projekty Bosari przykuwają uwagę spójnością kolorystyczną i wizerunkową. Wszystko dlatego, że budowanie marki oraz kolekcja opierają się na czterech filarach wyznaczających kierunki w stylu projektowania i prowadzenia biznesu, jakim jest marka odzieżowa. Projektantka nie chce szokować, wręcz przeciwnie, pragnie dopasować się do potrzeb swojej klientki, mając na uwadze, że jednak wymaga ona od życia czegoś więcej. Bez względu na okoliczności odczuwa potrzebę perfekcyjnego wyglądu, którego osiągniecie nie może być skomplikowane.

Lookbook

 

Pierwszy fundament to doskonała jakość, która obroni się w każdych warunkach. W czasach, gdy homogenizacja i komercjalizacja kultury dotyka także świat mody, właśnie tego potrzebuje i poszukuje kobieta – odrobinę wyrafinowanych ubrań, wykonanych z pięknych, naturalnych i niekrępujących tkanin, których delikatność gwarantuje niesamowity komfort noszenia. Założeniem projektantki było szycie wyłącznie z najlepszej klasy materiałów, które przywozi od włoskich producentów. Do współpracy zaprosiła świetnych stylistów i krawców, tak samo jak ona, doskonale rozumiejących ambicje kobiety, obserwujących świat i mających na uwadze zarówno nieprzemijającą klasykę, jak i współczesne trendy. Kolejnym filarem marki jest ponadczasowy szyk.

Sztandarowym przykładem są spodnie Marlena, niebędące modelem na jeden sezon, których fason w przyszłym roku straci na aktualności. Tu oczywiście inspiracją była Marlena Detrich, Przeglądając jej stare zdjęcia, uwagę przykuwa jedno. Gdyby dziś ta wielka aktorka wyszła na ulicę ubrana tak samo jak 50 lat temu, nikt nie odważyłby się krzyknąć, że jest na bakier z modą. Wręcz przeciwnie, zwrócono by uwagę na jej elegancki styl, który nie ma daty przydatności. Projektantka przygotowując projekty celowo zrezygnowała z krzykliwych kolorów, na które moda przychodzi i odchodzi, w zamian oferując działające na wyobraźnię wykończenia. Bosari zwraca się także w kierunku kobiety mającej uznanie dla ekstrawagancji.


Spodnie Marlena


Aleksandra, inspirując się odważną kosmonautką przygotowała sukienkę Walentinę, w której łagodną kolorystykę przełamała zwracającymi na siebie uwagę cięciami, granatowymi wstawkami oraz prowokacyjnym dekoltem. W ten sposób, jej klientka nie rezygnując z dobrego stylu, może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, zerwać z zachowawczością, ubrać kreację niecodzienną i piękną zarazem. Trzecim fundamentem, na którym opiera się marka, to totalne podejście do kwestii garderoby, gdzie jeden element ubioru zstępuje cztery inne. Tu ukłon w kierunku pani, która żyje szybko, ceni komfort i nie chce tracić pół dnia na kompletowanie bluzki z biżuterią i torebką. Proste ogrodniczki czy elegancki komplet uzupełniony ciekawymi wstawkami sprawiają, że wystarczy jedno spojrzenie na szafę, jeden gest i kobieta ma tę świadomość, że zawsze pod ręką czeka na nią odpowiednie ubranie. Popołudniu zamienia eleganckie czółenka na wygodne trampki i prosto z pracy udaje się na towarzyski spacer wzdłuż miejskiego deptaku. Taki właśnie był zamysł – kobieta sięga po jeden zestaw i ma gotowy total look, nie musi szukać dodatków, czy martwić się, że dany strój nie będzie pasował do okazji. Ostatnim filarem marki jest niezobowiązujący luz, który w projektach udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu doskonałej jakości tkanin oraz swobodnych fasonów.

To dla właścicielki Bosari bardzo ważne, bo właśnie między innymi na tym komforcie, zamierza budować zaufanie swoich klientek. Chce, by kobieta bez względu na to, które ubranie z kolekcji wybiera, miała pewność, że będzie ono dla niej niczym druga skóra, dopasowujące się do jej sylwetki, a nie na odwrót. Choć sprzedaż kolekcji Women Big Women rozpocznie się niebawem, Aleksandra Barswani już ma pomysł na kolejną. Motywem przewodnim będzie oczywiście kobieta.

Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Copyright by Chill-Out Media Group ©